Zadbaj o swój ogród – narzędzia prawdziwego faceta

Zastanawiasz się jakie są narzędzia prawdziwego faceta w walce o piękny ogród? Dziś zdradzę Ci ten sekret. Te maszyny pomogą Ci stworzyć niezwykłą oazę do odpoczynku z całą rodziną. Dzięki zadbanemu trawnikowi, pięknym kwiatom i drzewom będziesz mieć miejsce, które zachwyci Cię swoim urokiem i da niesamowitą satysfakcję.

Co przyda się w ogrodzie?

W zależności od tego jak duży masz ogród przydatne będą inne narzędzia. W sytuacji kiedy Twój ogród jest niewielki, to raczej trawnik z jednym drzewkiem niż rozległy ogród, nie ma sensu inwestować w bardzo drogie, duże maszyny. Do utrzymania porządku przydadzą Ci się: szpadel, łopata, dobra kosiarka elektryczna lub spalinowa, sekator do przycinania gałęzi, nożyce do trawy. Taki zestaw na narzędzi to minimum, które warto mieć w garażu lub ogrodowej komórce, aby ułatwiać sobie najpotrzebniejsze prace pielęgnacyjne.

ogród

Kiedy posiadasz duży ogród, który składa się z rozległego trawnika, skalników, rabatek kwiatowych, drzewek ozdobnych i owocowych, będą Ci potrzebne bardziej wyspecjalizowane narzędzia, które wspomagają pracę ogrodnika. Im więcej metrów kwadratowych trawnika, tym więcej koszenia. Niestety, też tym więcej poświęconego na o czasu. Kiedy chcesz go zaoszczędzić najlepszym wyborem wśród maszyn ogrodniczych będzie traktor ogrodowy, który pomoże zadbać Ci o ogród. Wygodne siedzenie, sterowanie za pomocą pedałów oraz zwrotna kierownica pomoże wykosić trawę nawet wkoło trudno dostępnych miejsc jak okolice drzew, skalniaków, czy rabatek.

Kolejnym urządzeniem, które przyda się prawdziwemu mężczyźnie do zadbania o ogród, będą elektryczne nożyce do cięcia drzew. Krzewy i drzewa potrzebują regularnego przycinania oraz zadbania o ich nowe pędy. Sad lub kilkanaście drzewek obsługiwanych zwykłym sekatorem może spowodować, że praca się wydłuży i będzie mało przyjemna.

ogród

Kiedy nie masz czasu zadbać o ogród?

Mimo, że chcemy mieć piękne ogrody, tarasy i domy, to nie zawsze mamy czas o nie dbać. Praca, dzieci, domowe obowiązki, nie pozwalają na poświecenie roślinom wystarczającej ilości czasu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być zatrudnienie ogrodnika, który zajmie się jedynie ogrodem, lub wynajęcie ekipy porządkowej, która raz na jakiś czas zadba o tereny zielone wokół naszego domu. Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie ogrodu w czystości i stanie świetności, jednocześnie zaoszczędzi nasz bezcenny czas.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.