Co zabrać na idealny piknik?

Piękne słońce, coraz dłuższe dni to idealny czas na zrobienie pikniku. Wspólny czas z rodziną i znajomymi na łonie natury pozwala złapać dystans do codziennych obowiązków, relaksuje i wprawia w dobry nastrój. Jeśli chcesz zorganizować wspaniały piknij, nie zapomnij o kilku ważnych rzeczach.

Lista rzeczy na idealny piknik

Piknikowanie kojarzy się z radością, swobodą i wesołym czasem z bliskimi. Ale także z relaksem i jedzeniem. To w trakcie pikniku próbujemy pysznych przekąsek i napojów, dlatego warto wziąć ze sobą kilka przedmiotów, które pomogą cieszyć się zarówno samym piknikiem, jak i pysznymi potrawami.

piknik

1.Koc

Bez niego nie da się zrobić pikniku, najlepszy będzie taki, który wierzchnią stronę ma pokrytą folią, która izoluje od ziemi i piasku, a dodatkowo pomaga uniknąć zabrudzenia koca.

2.Naczynia i sztućce

W koszu piknikowym warto mieć kilka plastikowych lub papierowych kubków, talerzyków i sztućców. Jednorazówki sprawdzą się idealnie na pikniku – wygodne, nie wymagają zmywania, lekkie.

3.Chusteczki nawilżające

Zdarza się nie raz i nie dwa, że sos z kanapki kapie nam po rękach, na koc wylała się cola lub dziecko ubrudziło się lodami. Mokre, nawilżające chusteczki w szybki sposób pomogą opanować sytuację.

piknik

4.Przekąski

Najlepsze będą małe przekąski, które zjemy na jeden gryz – babeczki wytrawne i słodkie, koreczki, sandwicze, owoce, pokrojone warzywa, małe wrapy. To idealne dania na piknikowanie.

5.Wszystko, co nas relaksuje

I tu możesz zabrać naprawdę wszystko, ja nie wyobrażam sobie pikniku bez książki oraz grania w karty. Równie dobrze możesz zabrać gry planszowe, rakietki do badmintona czy frisbee, a nawet radio czy laptopa. Choć ten ostatni mało się wpisuje w relaks na kocyku, to jednak jeśli mamy ochotę na film czy muzykę to czego nie.

A Ty co zabierasz na piknik?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.