Jak wrócić do pracy po urlopie?

Powrót do pracy po urlopie nie jest łatwy, szczególnie jeśli nasz praca stawia przed nami duże wymagania, jest stresująca i wymaga, abyśmy byli skoncentrowani przez długi czas. Jak sprawić, aby pierwsze dni nie były szokiem dla organizmu i umysłu?

Powrót do pracy – zrób dla siebie miłe rzeczy

W trakcie urlopu mamy czas na swoje przyjemności, cieszymy się życiem, spełniamy marzenia, spotykamy się z bliskimi lub realizujemy nasze zamierzenia. Czas w którym pracujemy nie musi być tego pozbawiony. Wystarczy, aby w pierwszym tygodniu po powrocie do pracy, zaplanujemy dla siebie miłe rzeczy, które będą nam przypominać o urlopie oraz wprowadzać w pozytywny nastrój mimo tego, że już pracujemy na 100 procent.

po urlopie

Spotkanie z koleżanką na kawę, spacer po pracy, godzina w parku z książką, czy zaplanowanie małego weekendowego wypadu może złagodzić szok po powrocie do obowiązków.

po urlopie

Wdzięczność za urlop i pracę

Praktykowanie wdzięczności bardzo pomaga w życiu, pozwala dostrzegać wartość upływających i obecnych chwil. Pozwala zarejestrować zyski i zobaczyć, jak dużo dobrego dzieje się w naszym życiu. Weź kartkę, długopis i spisz za co jesteś wdzięczny, co sprawiło Ci radość pod czas urlopu. Potem weź drugą i spisz wszystko, za co jesteś wdzięczny swojej pracy, spisz zyski jakie masz z wykonywanego zawodu i powody dla, których robisz to co robisz.

po urlopie

Radość z urlopu nie będzie mniejsza, jeśli sobie uświadomisz po co wykonujesz daną pracę, co Ci daje, jakie masz możliwości robiąc dane rzeczy. Dzięki tej świadomości powrót do pracy nie będzie przykrością, a kolejnym etapem, który nadchodzi w Twoim życiu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.