Wojciech Sobieraj – biznesmen, który wprowadził w Polsce „wyższą kulturę bankowości”

Czy jeden mężczyzna może zapoczątkować w Polsce nową – „wyższą kulturę bankowości?” Tak, jeśli to Wojciech Sobieraj, który wychodząc z choroby, postanowił zrealizować bardzo śmiały pomysł na biznes i założyć bank.

Na to przedsięwzięcie potrzebne by fundusze, które pozyskał w 2008 roku, po wielu spotkaniach z inwestorami. Pomysł spodobał się Romanowi Zaleskiemu – francuskiemu miliarderowi o polskich korzeniach.

człowiek w meloniku

aliorbank.pl

Alior Bank zdobył tytuł najbardziej przyjaznego banku w Polsce w rankingu Newsweeka. Okazał się najlepszym bankiem internetowym, najlepszym bankiem detalicznym i najlepszym bankiem dla emerytów. Ten młody bank jest bezkonkurencyjny aż w 3 kategoriach!

Kim jest Wojciech Sobieraj i jaką drogę zawodową pokonał, zanim zrewolucjonizował polską bankowość?

Pochodzi ze Szczebrzeszyna, ukończył handel zagraniczny na dawnym SGPiS-ie (dzisiejszej SHG). Edukację kontynuował w Nowym Jorku, gdzie kończył studia MBA i pracował jako asystent na nowojorskim uniwersytecie. Aby utrzymać rodzinę, pracował po 20 godzin dziennie, także fizycznie – jak kelner, ślusarz, budowlaniec, ale też księgowy czy makler. Można powiedzieć, że żadnej pracy się nie bał.

Po studiach przez dziewięć lat pracował w bostońskim BCG – firmie consultingowej, w której wyspecjalizował się w bankowości detalicznej. Założył polski oddział firmy w Warszawie. W banku BPH wprowadził kredyty hipoteczne w obcej walucie – frankach szwajcarskich.

kobieta w meloniku

aliorbank.pl

Często zazdrościmy ludziom sukcesu wysokich zarobków i kariery w rozkwicie. Zapominamy, jak długą drogę musieli pokonać, by znaleźć się w tym miejscu i że ich sukces to nie przypadek, ale efekt lat doświadczenia i pracowitości.

Przeczytaj także:

http://www.newsweek.pl/inne/ranking-bankow-2009/wojciech-sobieraj–czlowiek-w-meloniku,46095,1,1.html

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.