Weekend w Poznaniu, oderwij się!

Rutyna codziennego życia może wpędzać we frustrację. Chodzimy wciąż tymi samymi drogami, spada produktywność i kreatywność, ponadto pracując w domu bardzo trudno wyznaczyć sobie granice i ich przestrzegać. Dlatego warto od czasu zamknąć klapkę laptopa i pojechać na weekend do innego miasta.

Poznań, reklamowany jako miasto doznań, to idealne miejsce, by się zrelaksować, a jednocześnie dostarczyć sobie niezbędnych wrażeń.

W tym mieście nie zabraknie terenów zielonych, w tym Jeziora Maltańskiego, nad którym można się opalać, jeździć na rolkach, czy rowerze, a także przejechać się kolejką. Zimą możemy także szusować na nartach na specjalnie przygotowanym stoku. O każdej porze roku możemy relaksować się w termach maltańskich i zregenerować w poznańskim SPA.

konie na rynku

W Poznaniu możemy oddać się rodzinnej rekreacji w parku linowym, ścigać się na gokartach, czy pokonywać bariery na ściance wspinaczkowej.

Poznań to przede wszystkim Stary Rynek, na którym punkt dwunasta wyłaniają się z wieży koziołki i stukają rogami.

W Poznaniu warto pochodzić po muzeach, zwłaszcza w Ostrowie Tumskim, gdzie zarówno dzieci, jak i starsi mogą przypomnieć sobie historię Polski: zaślubiny Mieszka i Dobrawy, przyjęcie Chrztu przez Polskę, a także tradycje Polan – plemiona, z którego się wywodzimy.

IMGP8766

Poznań to także teatry, nastrojowe kawiarenki i lokalny Rogal Marciński. Dla piwoszy niezapomnianą atrakcją będzie centrum wycieczkowe piwa Lech.

Idealnym miejscem na nocleg w Poznaniu będzie hostel na Starówce, z tego punktu szybko odnajdziemy drogę do najważniejszych zabytków, ale też rozsmakujemy się w wielkopolskiej kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.