Suchy kaszel – jakie leki pomagają?

Męczy Cię dławiący i podrażniający kaszel? Masz dość ciągłego drapania w gardle? Prawdopodobnie dopadła Cię infekcja i daje o sobie znać suchy kaszel, który mimo wszystko sam w sobie nie jest zły. Jak to możliwe, przecież jest tak uciążliwy?

Co to jest suchy kaszel?

Suchy kaszel pojawia się na początku infekcji, daje nam sygnał, że coś jest nie tak, a nasz organizm zaatakowały wirusy lub bakterie. Jeśli szybko rozpoznamy objawy, mamy szansę, bardzo efektywnie pozbyć się zarówno infekcji jak i kaszlu.

suchy kaszel

Suchy kaszel brzmi jak poszczekiwanie, odczuwamy drapanie w tchawicy, podrażnienie gardła, jest męczący i nie wykrztuszamy przy nim wydzieliny. Zazwyczaj, jeśli suchy kaszel jest objawem infekcji to po 2-3 dniach zamienia się w mokry. Jeśli nie, to prawdopodobnie jego przyczyna jest inna, może to być alergia lub astma. Warto skontaktować się z lekarzem i dowiedzieć się od specjalisty co nam dolega.

Jakie leki pomagają?

Na suchy, męczący kaszel możemy stosować łagodzące syropy np. Supremin ulotka (http://conakaszel.pl/supremin/), tego syropu informuje, że lek zmniejsza nasilenie kaszlu, redukuje jego siłę, nie zawiera cukru, jako substancja czynna jest zastosowany cytrynian butamiratu, który jest przeciwkaszlowym lekiem nieopioidowym.

Również syropy z wyciągiem z ziół takich jak tymianek, czy cebula będą bardzo korzystnie działać na suchy kaszel, podobnie jak syropy z propolisem czy syrop sosnowy.

suchy kaszel

Na suchy kaszel pomagają tabletki nawilżające gardło, picie dużej ilości wody, a także przebywanie w pomieszczeniach o odpowiednim poziomie nawilżenia. Warto unikać pomieszczeń zadymionych, w których zostały rozpylone farby, detergenty lub inne substancje drażniące, które mogą nasilać kaszel.

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.