Suche oczy? Nie u freelancera!

Najważniejszy narząd freelancera to jego oczy. Jeśli nie zadbasz o nie odpowiednio, spadnie twoja produktywność, ale też narażasz się na błędy i poprawki, które niekorzystnie odbiją się na współpracy z klientami. Dlatego dbaj o swoje oczy.

podrażnione oczyChroń przed ostrym światłem

Ostre światło nie tylko powoduje częste mrużenie, które zaowocuje kurzymi łapkami wokół oczu, ale też przyczyni się do ciemnych plamek po przekierowaniu wzroku na monitor, a te z kolei rodzą ryzyko błędów i osłabiają komfort pracy freelancera. Dlatego pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych z dobrymi filtrami przeciwsłonecznymi. Podróbki za 20 złotych nie wchodzą w grę! Opuść rolety, gdy do pomieszczenia wpadają ostre promienie słońca.

Badaj wzrok

Rozmazana czcionka, uczucie zmęczenia, łzawienie, a nawet bóle głowy – tym może skutkować wada wzroku, której nie wykryliśmy na czas. Dlatego badaj wzrok często, zwłaszcza gdy rozpoznasz u siebie powyższe symptomy. Inwestycja w dobre okulary jest najważniejszą inwestycją freelancera!

Eliminuj szkodliwe czynniki zewnętrzne

Mimo dbania o oczy, czasem nie uda się uniknąć ich przesuszenia, któremu sprzyja wielogodzinne wpatrywanie się w monitor, klimatyzacja, zanieczyszczenia środowiska, alergeny, na przykład zawarte w tuszu do rzęs. Dlatego rób przerwy w pracy, często mrugaj, ulgę przyniesie wpatrywanie się w zieleń, np. podczas spaceru. Makijaż funduj sobie od wielkiego dzwonu, np. na uroczystościach rodzinnych lub podczas spotkań z ważnymi klientami. Używaj kosmetyków ekologicznych.

kobieta przy biurku

Stosuj dietę z myślą o oczach

Przyczyna suchości oczu może tkwić także wewnątrz organizmu, na przykład w zmianach hormonalnych, ale też w nieodpowiedniej diecie. Suche oczy wymagają nawilżenia od wewnątrz, dlatego dostarczaj organizmowi sporą ilość płynów, spożywaj pokarmy bogate w kwasy omega.

Torebka po zaparzonej herbacie sprawdzi się jako antidotum na suche oczy, jednak metody naturalne warto połączyć ze stosowaniem kropli, np. Bepanthen Eye.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.