Sposoby na upały – w domu, pracy, na wakacjach

Gorące dni i parne noce, z taką pogodą kojarzy nam się lato w Polsce. O ile trwa kilka dni, większość osób się cieszy, szczególnie te spędzające urlop nad Morzem Bałtyckim lub na Mazurach. Reszta która musi zostać w mieście i iść do pracy narzeka na nieznośne gorąco, które odbiera chęć do pracy. Jak sobie radzić w bardzo gorące dni, czy są jakieś sposoby na upały?

Sposoby na upały

Lemoniada

W trakcie wysokich temperatur należy pić bardzo dużo płynów. Pocenie się, wysiłek, sprawia, że bardzo szybko możemy się odwodnić. Woda z cytryną, lemoniada z bazylią oraz miętą to najlepsze napoje na gorące dni. Od święta możesz też przygotować kompot z owoców lub inne odmiany lemoniady: grejpfrutową czy arbuzową.

sposoby na upały

sposoby na upały

Kapelusz

Przyda się nie tylko na plaży, ale również w mieście, kiedy wybieramy się na spacer, piknik, czy zakupy. Ostre słońce nie oszczędza głowy, niestety, w południe, kiedy ilość promieni słonecznych docierających do ziemi jest największa najłatwiej o udar cieplny. Kapelusz może nas przed tym ochronić.

Mgiełka w torebce

Odświeżająca, lekka mgiełka, która ochłodzi rozpaloną twarz to jeden z lepszych kosmetyków na lato. Zawsze warto mieć ją pod ręką.

Wentylator

Niezawodny w domu i pracy, bez niego duchota w salach i pokojach byłaby nie do zniesienia. Przydaje się najbardziej w duszne, parne dni, kiedy zbiera się na burze. Bardzo przydatny, kiedy mieszkamy w nasłonecznionych mieszkaniach lub nie mamy w biurze klimatyzacji.

Wyjazd nad wodę

Jeśli mamy taką możliwość, choć na chwilę ucieknijmy z rozgrzanego, wyasfaltowanego miasta nad wodę. To niezawodny sposób na upał, chłód jeziora, możliwość odpoczynku na plaży i chwila wytchnienia od pracy, to jest to co w lecie najlepsze.

sposoby na upały

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.