Jak rozpoznać wampira energetycznego?

Osoby zwane wampirami energetycznymi negatywnie wpływają na samopoczucie i nastrój innych osób, sprytnie i odbierając życiową energię, pozytywne nastawienie do otaczającego świata czy chęć działania. Przyjmują postać sympatycznej i troskliwej koleżanki z pracy lub znajomej, która bezustannie wpada w różne kłopoty i potrzebuje pomocy. Wszystkie typy wampirów energetycznych zawsze „biorą”, nie dając jednak nic w zamian.

Typ „Ofiara”

Wampiry energetyczne bardzo chętnie wcielają się w rolę „ofiar”, która znajduje oparcie w drugiej osobie i niezwykle umiejętnie wzbudza w niej wyrzuty sumienia oraz chęć pomagania. Bezustannie oczekuje wsparcia, zaś z biegiem czasu lista wymagań czy oczekiwań wzrasta, przy czym relacja zawsze pozostaje jednostronna. „Ofiara” zaabsorbowana własnymi problemami, nigdy nie rewanżuje się , skupiając wyłącznie na negatywnych emocjach i bezustannym narzekaniu, dlatego jej towarzystwo jest dosyć wyczerpujące.

Typ „Bluszcz”

Na początku znajomości wampir energetyczny wydaje się prawdziwym przyjacielem, który zawsze ma czas dla drugiej osoby, dzwoni, proponuje spotkania, interesuje się problemami. Z biegiem czasu jednak znajomość staje się dosyć męcząca, ponieważ „bluszcz” zajmuje każdą wolną chwilę, nie zostawiając nawet na chwilę w spokoju, a przy tym jest zaborczy, zazdrosny, wścibski, nietaktowny.

Typ „Krzykacz”

Wampiry energetyczne, uznawane za „krzykaczy”, wydają się komunikatywne i otwarte, ale w rzeczywistości bezustannie starają się udowodnić własne racje i wytykają błędy innych. Są głośne, hałaśliwe i niestety bardzo często się obrażają, a każdy drobiazg może stać się pretekstem do kłótni lub…awantury.

Typ „Narcyz”

„Narcyz”, który zwykle przedstawia się jako inteligentny i uroczy człowiek, w rzeczywistości jest przekonany o własnej wyższości, do czego potrafi przekonać innych. W swoim postępowaniu dąży przede wszystkim do obniżenia poczucia wartości drugiej osoby, ponieważ potrzebuje podziwu i zachwytu otoczenia. „Narcyz” jest egocentryczny, próżny i egoistyczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.