Praca w domu a codzienne obowiązki

Wielu osobom się wydaje, że jeśli pracujesz w domu, to zadania rozwiązują się same, a Ty masz czas na wszystko. Niestety, nie jest tak różowo. Praca w domu wymaga wiele samozaparcia oraz dyscypliny, którą nie łatwo utrzymać, jeśli widzisz stosy brudnych naczyń, bałagan w pokoju i brudną łazienkę. A dodatkowo okna proszą się o umycie, a góra prasowania jakoś nie chce zniknąć. Jak pogodzić pracę w domu z codziennymi obowiązkami?

Praca w domu – jak mieć czas na wszystko?

1.Ustal ramy czasu pracy

Tak jak w firmie ustal sama ze sobą, kiedy pracujesz. Opracuj sobie plan godzinowy od do i się go trzymaj. To jest czas jedynie na pracę, tu ma się pojawić Twoja lista zadań zawodowych na konkretny dzień, ustalenie priorytetów i dopiero, kiedy opracujesz najważniejsze zadania możesz przystąpić do nowych obowiązków. Dzięki temu, unikniesz sytuacji kiedy wszystko robisz na raz i masz wrażenie, że i obowiązki domowe, i zadania na dzień lub tydzień nie zostały wykonane.

praca w domu

2.Wypisz listę codziennych obowiązków na cały tydzień

W sytuacji, kiedy wypiszesz co masz do zrobienia, przestanie to męczyć Twoje myśli. Dzięki temu, uwolnisz energię, którą będziesz mogła przeznaczyć na wykonywanie konkretnych rzeczy. Kiedy już masz na liście np. pranie, prasowanie, odkurzanie, sprzątanie szafy, zakupy itp. Zastanów się jakie dwa lub jedno z zadań możesz wpleść do wcześniejszego planu pracy.

praca w domu

3.Plan dnia – praca, obowiązki i przyjemności

Plan dnia, to suma wszystkich spraw, które masz do zrobienia i czasu wolnego. Jeśli już masz ramowy plan pracy i listę obowiązków rozpisaną godzinowo, teraz wystarczy wygospodarować trochę czasu na odpoczynek. Nie możesz tylko pracować, ponieważ się wypalisz, a Twoja praca nie będzie efektywna. Dlatego oprócz pracy zawsze powinno być miejsce na czas wolny.

praca w domu

Dzięki takiemu podejściu nie zapomnisz ani o prasowaniu czy praniu, jak i o swoich potrzebach np. spotkania ze znajomymi czy poczytania na trasie książki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.