Poczdam – co oferuje?

Poczdam to miasto umiejscowione w sąsiedztwie stolicy Niemiec – Berlina. To miejsce pełne baśniowych zabytków z tysiącletnią historią, a zarazem nowoczesna destynacja dla łaknących wiedzy studentów. Dlaczego warto zainteresować się Poczdamem? Co znajdą w nim młodzi ludzie? Na te pytania odpowiedzi udzieli niniejszy post.

Poczdam – zabytki

Nie sposób nie wspomnieć o historycznej wartości Poczdamu. Władcy Prus stawiali w tej okolicy własne pałace lub tworzyli rezydencje dla swoich żon. W ten sposób miasto to wypełniło się bajkowymi dworkami i zamkami. Obecnie większość turystów przyjeżdża do Poczdamu ze względu na Sanssouci, letnią rezydencję króla Prus. Rozległy park o tej samej nazwie, kryje w sobie jednak znacznie więcej ciekawych miejsc. Przez lata następni władcy wznosili tu kolejne budowle, co przyczyniło się do nadania tym terenom niezwykłego charakteru. Na uwagę zasługuje również centrum Poczdamu, a szczególnie ulice Yorckstrasse i Kiezstrasse. Budowlą przyciągającą wzrok już z daleka jest z całą pewnością Nikolaikirche. Warto też wspomnieć, że Poczdam, podobnie jak Berlin, posiada Bramę Brandenburską. Jest ona znacznie bardziej przysadzista niż jej słynna siostra, niemniej równie interesującą. Brama ta znajduje się przy Luisenplatz 5.

Sanssouci

Sanssouci (Źródło: turystyka.wp.pl)

Poczdam dla studentów

W Poczdamie szeroką ofertę znajdą też studenci. Mieszczą się tu bowiem wysokiej klasy uczelnie wyższe, między innymi Uniwersytet Poczdamski, składający się z trzech kompleksów. To energicznie rozwijające się miasto jest też punktem, z którego szybko i tanio można dostać się do kolorowej europejskiej stolicy, Berlina. Nic zatem dziwnego, że wielu młodych ludzi – także z Polski – decyduje się, by zamieszkać w Poczdamie. Wpisując w wyszukiwarkę frazy: akademik Poczdam lub akademiki Poczdam, można natrafić na ofertę BaseCamp. Proponuje studentom w pełni wyposażone pokoje o wysokim standardzie, które położone są wśród nowocześnie zaprojektowanych poczdamskich budynków (https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/).

Poczdam to doskonały wybór dla młodych ludzi

Poczdam to doskonały wybór dla młodych studiujących ludzi (Źródło: perspektywy.pl)

Poczdam łączy w sobie uroki historii i nowoczesności. Miasto to stanowi też doskonałą bazę, z której w łatwy sposób można dostać się do stolicy Niemiec.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.