Płyty drewnopodobne – co to takiego?

Moda na stylizacje inspirowane naturą nie przemija. Niezależnie od tego czy mówimy o stylu rustykalnym, chłodnym i zachowawczym skandynawskim, czy też stylizacjami ekologicznymi. Tym, co łączy wyżej wymienione projekty jest fakt, iż każdy z nich wykorzystuje drewno. Albo raczej różnego typu materiały, które ten surowiec imitują. I właśnie dziś kilka słów na temat płyt drewnopodobnych.

pomost

Oszczędność materiałów

Dlaczego właściwie ktoś miałby stosować imitację drewna, skoro można zdecydować się na naturalny surowiec? Cóż, pamiętajmy o tym, że płyty drewnopodobne (podobnie zresztą jak choćby palisady) są w pełni przyjazne dla środowiska. Ich wykonanie nie wymaga ścięcia kilkunastu drzew – zamiast tego, jest to po prostu odpowiednio uformowany beton.

Materiały drewnopodobne – jak to wygląda?

Wiele osób ma obawy czy beton będzie w stanie wiernie oddać wygląd naturalnego materiału. Ostatecznie, każdy kawałek drewna ma przecież swoją fakturę, ale także charakterystyczne słoje czy barwę. Oprócz tego, jak każdy materiał wystawiony na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, drewno nosi na sobie ślady działania przyrody – przetarcia czy zniszczenia.

Mamy tu jednak doskonałą wiadomość – płyty drewnopodobne zachowują strukturę tego surowca. Są na przykład na rynku produkty, które specjalnie są stylizowane na drewno wystawione przez długi czas na działanie czynników atmosferycznych. I takie płyty drewnopodobne idealnie sprawdzą się w przypadku stylizacji typowo ekologicznych.

Płyty drewnopodobne – zastosowanie

Gama zastosowań tego materiału jest naprawdę szeroka. Ze względu na swój wygląd takie płyty tworzą idealne kompozycje z zielenią, więc perfekcyjnie sprawdzą się przy wielu aranżacjach. Najczęściej stosuje się je przy otoczeniu basenów, murków, klombów, ale także tarasów czy stopni. 

Palisady drewnopodobne

Kolejnym przykładem produktu wykorzystującego naturalny urok drewna są palisady. W ogrodzie często można spotkać je w formie wzmocnień alejek, nasypów czy też różnego rodzaju obrzeży. Co ważne, takie drewnopodobne palisady są znacznie bardziej wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych niż ich “naturalne” odpowiedniki.

łąka

“Betonowe drewno” – czy warto?

Więcej na temat tego typu materiałów znaleźć można tutaj: https://www.semmelrock.pl/warto-wiedziec/porady-eksperta/plyty-tarasowe-i-palisady-drewnopodobne-rustykalny-styl-w-twoim-ogrodzie/ 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.