Planowanie – kalendarz czy bullet journal?

Planowanie to Twoje drugie imię? A może dopiero zaczynasz układanie harmonogramu tygodnia i potrzebujesz podpowiedzi jakie narzędzie lepiej wykorzystać? Dziś zajmiemy się tradycyjnymi notatnikami, kalendarzami oraz ciekawym pomysłem na prowadzenie notatek – bullet journal. Może z mojego przeglądu coś Cię zainspiruje i tak się spodoba, że zainteresujesz się planowaniem.

Planowanie – dla jednych strata czasu, dla innych super narzędzie

Planowanie ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników co przeciwników, jedni je kochają, ponieważ pomaga pamiętać o zobowiązaniach, odnaleźć się w terminach i znaleźć czas dla siebie. Inni mówią, że planowanie to zabijanie spontaniczności, życie pod dyktando terminów i strata czasu. Kto ma rację? Raczej trudno powiedzieć, na pewno planowanie nie jest dla wszystkich, albo inaczej każdy może znaleźć swój pomysł  na planowanie. Jedni postawią na tradycyjny kalendarz, w którym będą zapisywać jedynie ogólne i najważniejsze informacje np. wizyty lekarskie, terminy oddania projektu czy realizacji zlecenia. Innym potrzebne są szczegółowe notatki, które mogą dowolnie modyfikować, listy zadań, plany dzienne, tygodniowe, miesięczne, roczne. Małe cele, duże cele, plany na wakacje, pomysły na posiłki, prezenty dla bliskich – niektórzy kochają wszystko planować. A co w tym planowaniu może pomóc? Piękne papierowe artykuły takie jak: kalendarz czy bullet journal. Czym się różnią?

Kalendarz

Dobrze znany, papierowy kalendarz, że różnymi możliwościami rozkładówki, jednym z tych najpopularniejszych jest rozkład dzienny na każdej ze stron. Z miejsce na rzeczy ważne, czasami z zaznaczonymi godzinami. Tradycyjny, wygodny i sprawdzony. Można go dostać w tysiącach różnorodnych wersji, kolorów, z kolorowankami dla dorosłych, czy cytatami na każdy dzień. Są piękne, stylowe i eleganckie i gotowe do użytku od razu po kupieniu.

planowanie

Bullet journal

To taki kalendarz jakby stworzony dla samego siebie od podstaw. Jest to połączenie kreatywnego notesu z kalendarzem i plannerem. Każda ze stron może wyglądać tak jak chcemy, być idealnie spersonalizowana, możemy dodawać tu listy, check boxy, plany długo i krótkoterminowe. Możemy tworzyć kolekcje np. książek do przeczytania, filmów do obejrzenia, pomysłów na obiady, miejsc do odwiedzenia. Sami możemy projektować każdy miesiąc. Jest to idealny planner dla osób kreatywnych i spragnionych indywidualności.

planowanie

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.