Parkowanie może być łatwe?

Uwielbiasz jeździć samochodem, korki nie wprawiają Cię w złość, radzisz sobie sprawnie praktycznie w każdych warunkach, ale jedna czynność spędza Ci sen z powiek? Parkowanie! Czyli czy da się nauczyć jak pewnie i dobrze parkować?

Parkowanie – co w tym trudnego?

Parkowania boją się nie tylko początkujący kierowcy, ale również wytrawni fani czterech kółek. Ciasne uliczki, mało miejsca, wąskie przejścia, bliskość innych aut i brak wprawy w manewrowaniu samochodem, zazwyczaj wyzwalają większy stres niż otwarte przestrzenie. Największą trudność sprawia ocena odległości oraz umiejętność określenia, czy auto zmieści się w danej przestrzeni. Jednak tych rzeczy można się nauczyć, a parkowanie może być łatwiejsze.

parkowanie

Sposoby na parkowanie

Istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z trudnością jaką jest parkowanie. Przede wszystkim warto trenować, najpierw w bardziej przyjaznych warunkach – szerokich parkingach czy podjazdach, gdzie można oswoić się z autem i jego gabarytami. A następnie, stawiać sobie coraz ambitniejsze cele i próbować parkować w trudniejszych warunkach.

Dużą pomocą mogą okazać się doszkalające lekcje parkowania w szkołach nauki jazdy. Zazwyczaj można poćwiczyć parkowanie zarówno na parkingach, placach jak i w wąskich uliczkach. Praca z instruktorem może być prostsza, a dzięki temu, że mamy profesjonalne wsparcie będziemy czuć się pewniej.

Dużą pomocą są samochody z czujnikami parkowania. Najnowsza Skoda Octavia, posiada kamerę cofania, która jest zainstalowana w pokrywie bagażnika, a pomaga monitorować przestrzeń za autem i wspomaga określanie trajektorii po jakiej porusza się samochód, co wspomaga korygowanie parkowania. Takie ułatwienie w aucie jest wielka zaletą dla Wszystkich, którzy boją się parkować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.