Nauka angielskiego dla dzieci – 3 przyjazne metody

Nauka angielskiego dla dzieci przede wszystkim powinna być przyjemna, a dopiero w drugiej kolejności skuteczna. Często rodzice oczekują natychmiastowych rezultatów w postaci swobodnego mówienia przez uczniów w języku obcym. Tymczasem przyswajanie języka dzieli się na kilka etapów. Pierwszym jest osłuchiwanie się, drugim zapamiętywanie słówek, a potem zwrotów, dopiero na końcu mówienie. Jeśli dziecko po kilku zajęciach z angielskiego jeszcze nie mówi w tym języku, to nie znaczy, że nauka nie jest skuteczna.

Poznaj 3 przyjazne metody nauki angielskiego dla dzieci:

Mówienie do dziecka po angielsku

mama z synemJeśli rodzic dobrze zna angielski, może w komunikaty wypowiadane po polsku wplatać angielskie odpowiedniki. Dziecko osłuchuje się z językiem, zapamiętuje zwroty, a w swoim czasie samo zacznie się nimi posługiwać. Ten sposób może być uzupełnieniem zajęć dodatkowych, jego plusem jest brak kosztów i swoboda stosowania. Minusem to, że wymaga zaangażowania od rodzica, który większość dnia spędza w pracy. Nic dziwnego, że niektóre rodziny oczekują od opiekunek, że będą mówiły do dzieci po angielsku.

Wyjazdy językowe

Wyjazdy językowe to atrakcyjna forma nauki angielskiego połączona ze zwiedzaniem. Uczeń bierze udział w zajęciach organizowanych przez szkołę językową, obraca się w multikulturowym towarzystwie, a jego motywacja do nauki jest bardzo wysoka – chce porozumieć się z rówieśnikami, poznać zabytki, zrozumieć, co mówią obcokrajowcy.

londyn

Zajęcia w szkole językowej

Zajęcia grupowe w szkole językowej to propozycja na rok szkolny. Nauka przez zabawę w małych grupach pozwoli dziecku zrobić postępy. Szkoły językowe prześcigają się w pomocach dydaktycznych i nowatorskich metodach.

Dowiedz się więcej na temat nauki angielskiego dla dzieci: http://www.kobieta.pl/dziecko/wychowanie/zobacz/artykul/angielski-dla-dziecka-tak-czy-nie/

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.