Narzędzia do ogrodu na wiosnę

Zima nie trwa wiecznie, warto już dziś pomyśleć o swoim ogrodzie na wiosnę i przygotować się do nachodzącego sezonu. Obecnie ceny narzędzi i sprzętów do uprawy ogródka, pielęgnacji trawników i dbania o kwiaty są o wiele tańsze niż w pierwszych miesiącach wiosny.

Jakie narzędzia kupić?

W sklepach ogrodniczych mamy do wyboru bardzo dużo różnych maszyn, które pomogą nam na wiosnę doprowadzić trawnik to wspaniałego stanu – aerator i wertykulator to narzędzia, które usuwają mech z trawnika i przywracają odpowiednią cyrkulację powietrza glebie. Dzięki ich zastosowaniu mamy gwarancję na długo, że nasz trawnik będzie bujnie zielony przez prawie cały rok.

narzędzia

W miesiącach zimowych można pokusić się o zakup kosiarki do trawy lub kosy spalinowej do podcinania żywopłotów. Zazwyczaj kosztują o wiele mniej niż na początku sezonu wiosennego. Szczególnie dobrym czasem na zakupy są styczniowe wyprzedaże w supermarketach, również w ogrodniczych i budowlanych.

Warto też uzupełnić podstawowe narzędzia takie jak grabie, szpadle, sekatory oraz nożyce do trawy, dzięki temu, że kupimy je wcześniej będziemy przygotowani, aby ruszyć do uprawy ogródka od wczesnej wiosny.

Zmiany w ogrodzie

W przypadku planowania zmian w układzie roślin, alejek czy też nasadzenia dodatkowych drzew lub kwiatów – zima jest idealnym czasem na planowanie. Możesz spisać wszystkie przychodzące Ci do głowy zmiany, zrobić listę narzędzi oraz roślin jakie będziesz potrzebować w ogrodzie na wiosnę oraz zaplanować budżet na ogrodowe wydatki.

narzędzia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.