Jakie miasta warto odwiedzić w wakacje?

Zastanawiasz się, gdzie pojechać na wakacyjny weekend, jakie miasto odwiedzić w wakacje? Oto trzy miasta, które mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe zabytki i niepowtarzalną atmosferę, ale niezwykłe letnie atrakcje.

Miasta, które warto odwiedzić w wakacje

Lublin

Miasto na wschodzie Polski, które znane jest z wspaniałego Zamku Lubelskiego, a także ze Starego Miasta, które otoczone kamieniczkami, wydaje się jak wyjęte ze starych czasów. Lublin kusi zabytkami, niskimi cenami, bardzo dobrymi restauracjami i kawiarniami, w których odpoczniemy po całodziennym zwiedzaniu miasta. Odnowiony Plac Litewski przyciąga fontannami, a kwitnące rośliny z całego świata kuszą w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

miasta

Do ciekawych atrakcji, jakie możemy przeżyć należy w czerwcu Noc Kultury, gdzie każda instytucja kulturalna organizuje wspaniałe spektakle, otwarte dla wszystkich widowiska. Miasto zmienia się nie do poznania, a wszędzie rozbrzmiewa muzyka. W lipcu do Lublina przyjeżdżają cyrkowcy z całego świata na znany Carnaval Sztukmistrzów.

miasta

Gdańsk

Morza szum, ptaków śpiew, jak w piosence, Gdańsk kusi portem, plażami, piękną zabudową i niezwykłymi zabytkami. Tu spotkasz Neptuna i wejdziesz w Złotą Bramę, a na przełomie lipca i sierpnia będziesz mógł zanurzyć się w zgiełku Jarmarku św. Dominika, jednej z największych tego typu imprez w Polsce, kolorowe kramy, występy, muzyka i przepyszne jedzenie to czeka na Ciebie w Gdańsku.

miasta

miasta

Wrocław

Niezwykła miasto, o wspaniałej architekturze, Kulturalna Stolica Europy 2016. Ostrów Tumski, Rynek, Ogród Japoński to tylko niektóre zabytki, które urzekną Cię swoim pięknem.

miasta

Tu zjesz pyszne jedzenie, ochłodzisz się przy fontannie lub w podcieniach lub zagubisz się w krętych uliczkach Starego Miasta. Dla fanów muzyki i dobrych brzmień najlepsze będą koncerty z Męskiego Grania, które w lipcu zawita do Wrocławia.

miasta

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.