Makijaż – jak się go nauczyć?

Wiele z nas niewprawionych w sztuce makijażu, zastanawia się, jak kobiety z idealnym make-upem doszły do takiej wprawy? Niewykluczone, że profesjonalny kurs makijażu oraz oglądanie filmów instruktażowych w Internecie, może podnieść nasze kwalifikacje w tym względzie. Są jednak pewne proste kroki, których powinna podjąć się każda z nas, tak, by codzienny makijaż stał się dużo bardziej korzystny dla naszej urody. Sugestie te pokrótce omówi dzisiejszy wpis.

Kosmetyczny remanent

Domowy kurs makijażu warto rozpocząć od przejrzenia posiadanych kosmetyków kolorowych. Po pierwsze, należy wyrzucić wszelkie produkty o kremowej konsystencji, otwarte dawno temu. Należy też pozbyć się opakowań z resztkami cieni i pudrów, z których już nie będziemy korzystać. Będąc natomiast na zakupach w drogerii, dobrze jest przyjrzeć się nowościom w zakresie kosmetyków kolorowych, które mogą dobrze komponować się z naszym typem urody. Warto przy takiej okazji poprosić o pomoc wykwalifikowaną ekspedientkę, która może udzielić nam bardziej szczegółowych informacji o danych produktach, o ich zastosowaniu i jakości.

Dobrze jest poznać drogeryjne nowości kosmetyczne

Dobrze jest poznać drogeryjne nowości kosmetyczne (Źródło: se.pl)

Makijaż a akcesoria do malowania

Aby wykonać jakościowy make-up, warto w tym celu wyposażyć swoją kosmetyczkę o akcesoria, które uproszczą robienie codziennego makijażu. O jakie akcesoria chodzi? O właściwie dobrane pędzle i gąbeczki. Najnowsze, pełnowartościowe pędzle i gąbeczki pomagają wykonać precyzyjny make-up, a zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania, jak choćby antybakteryjna ochrona, sprawią, że czynność ta będzie dla nas znacznie przyjemniejsza i mniej szkodliwa dla naszej cery. Nie mniej istotna jest technika, jaką posługujemy się przy wykorzystaniu takich akcesoriów. Jak zatem prawidłowo używać gąbeczki do makijażu? Na początku należy zwilżyć ją wodą, a jej nadmiar odcisnąć. Pod wpływem wilgoci gąbeczka odrobinę się powiększy i nie będzie zanadto absorbować produktu. Nabierzmy odrobinę kosmetyku na gąbeczkę, a następnie zaaplikujmy go na twarz ruchem stemplującym, delikatnie wklepując produkt w skórę.

Trening czyni mistrza

Każda z nas jest inna i tak naprawdę same musimy znaleźć swój własny styl makijażu. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Tylko regularny trening pozwoli nam osiągnąć wprawę, a otwartość na eksperymenty odkryć, w czym jest nam do twarzy. Schematy dotyczące typów urody, dobierania kolorów czy techniki makijażu, traktujmy jedynie jako wskazówki. Wybierajmy z nich tylko te, które sprawdzą się w naszym przypadku. Szukajmy inspiracji, ale nie podążajmy przy tym ślepo za trendami. Patrzmy w lustro i krytycznie oceniajmy, czy to, co zrobiłyśmy do nas pasuje i czy dobrze się w tym czujemy.

Należy jak najwięcej trenować

Należy jak najwięcej trenować (Źródło: makijaz.binookle.pl)

Aby wykonać ładny makijaż warto w tym celu posłużyć się odpowiednimi kosmetykami, akcesoriami oraz poznać wskazówki ekspertów. Jednak to przede wszystkim praktyka i otwartość na eksperymenty, może nas właściwie wyszkolić w sztuce makijażu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.