Łupież pstry – leki na niepokojące zmiany skórne

Łupież pstry to przypadłość dotycząca skóry ramion, pleców, szyi i górnej części tułowia, widoczna szczególnie latem, gdy odznacza się na opalonej skórze. Łupież pstry objawia się plamami na skórze, które są jaśniejsze od naturalnego jej odcienia – jasnymi, beżowymi, łososiowymi i brązowymi.

Jak rozpoznać łupież pstry?

Choć nazwa kojarzy się z problemem skóry włosów, nic bardziej mylnego, łupież pstry to choroba skóry często na pierwszy rzut oka mylona z bielactwem, będąca efektem nadmiernego rozrostu grzyba (Malassezia furfur), który naturalnie występujące nawet na zdrowej skórze.

Łupież pstry – leki rozwiążą problem!

Przypadłość łatwo poddać leczeniu, nanosząc na skórę odpowiedni preparat. Niestety grzyb ma tendencję do nawracania, aby zupełnie wyeliminować go ze skóry i z organizmu, zwróćmy uwagę na codzienną dietę.

kobieta nad basenem

pixabay.com

Jak pozbyć się grzyba poprzez dietę?

Namnażaniu grzyba, a co za tym idzie, pojawianiu się łupieżu pstrego, sprzyja spożycie cukru białego, glutenu (znajdującego się w produktach pszennych, jak: mąka, chleb, makaron), mleka krowiego i jego przetworów, dlatego czasowo powinniśmy wyeliminować je z diety.

Jedzmy dużo kiszonek, np. kapusty, ogórków, urozmaićmy dietę o warzywa i przyprawy, takie jak: marchew, burak, cebula, czosnek.

Łupież pstry nie jest groźny dla naszego zdrowia, natomiast łuszcząca się skóra wygląda nieestetycznie.

kobieta na moście

pixabay.com

Wszelkie niepożądane zmiany skórne obniżają naszą atrakcyjność, ale też niekorzystnie wpływają na pewność siebie. Zamiast cieszyć się urokami lata, chowamy skórę pod golfami i długimi rękawami.

Nie traktuj łupieżu pstrego jako tematu tabu i umów się na wizytę u dermatologa. Łupież pstry to przypadłość ludzi młodych, bardzo przewrażliwionych na punkcie wyglądu i akceptacji otoczenia, dlatego często zwlekają z rozpoczęciem leczenia. Niepotrzebnie!

Jak zwalczyć łupież pstry? Leki i odpowiednia dieta przywrócą skórze równowagę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.