Lipsk – miasto dla studentów

Wielu młodych ludzi marzy o zagranicznych studiach. Jednym z atrakcyjnych miast studenckich jest niewątpliwie Lipsk – miasto położone w Niemczech. Myśląc o studiach w tym mieście, warto zastanowić się nad znalezieniem w nim wygodnej kwatery. Hasło „prywatne akademiki Lipsk” wielu osobom kojarzy się obecnie z ofertą BaseCamp. Jakie możliwości czekają na studentów chcących skorzystać z nauki w Lipsku? Co oferują im akademiki BaseCamp? Na te pytania odpowiedzi udzieli nam dzisiejszy wpis.

Lipsk – Uniwersytet

Lipsk to duży ośrodek przemysłowy, jedno z ważniejszych centrów handlu, a przy tym ważny ośrodek kultury i nauki z kilkusetletnią tradycją. Miasto zachwyca pasjonatów historycznej architektury. Na uwagę zasługują między innymi zabudowania przy rynku, a także pomniki, kościoły, kamienice barokowe czy Gmach Opery. Lipsk dzięki bogactwu pornfood’owych restauracji  i kawiarni przyciąga też rzesze hipsterów. Mieści się w nim również słynny publiczny Uniwersytet w Lipsku, oferujący studentom możliwość nauki na 14 wydziałach. Uniwersytet ten został założony w roku 1409 i należy do grona najstarszych uczelni w Europie. Studentami Uniwersytetu w Lipsku byli na przestrzeni wieków: Felix Bloch, Peter Debye, Paul Ehrlich, Werner Heisenberg, Gottfried Wilhelm von Leibniz, Gotthold Ephraim Lessing, Friedrich Nietzsche, Johann Wolfgang von Goethe oraz Angela Merkel. Prestiż uczelni i jej bogata oferta naukowa sprawia, iż wielu młodych ludzi pragnie podjąć się nauki na tym Uniwersytecie.

Uniwersytet w Lipsku

Uniwersytet w Lipsku (Źródło: archdaily.com)

Akademik Lipsk

Akademik Lipsk to hasło, które w Internecie ma sporo wyświetleń. Zainteresowanie tym tematem jest zatem duże. Niestety, w akademikach uczelnianych nie wszyscy studenci znajdą wolne miejsca. Co zrobić w takiej sytuacji? Prywatne akademiki w Lipsku są odpowiedzią na potrzeby uczących się tu ludzi, z różnych regionów Niemiec oraz pozostałej części świata, także z Polski. BaseCamp – prywatny Akademik w Lipsku – oferuje studentom doskonałą lokalizację, 385 pokoi studenckich z własnymi łazienkami, 14 wspólnych funkcjonalnych kuchni, pokój cichej nauki, pralnię, siłownię, taras na świeżym powietrzu, kino, parking, pokój dla niepełnosprawnych, 2 wspólne przestrzenie, kino, superszybkie Wi-Fi oraz rowery do wynajęcia. Niewątpliwym plusem tego akademiku jest fakt, iż apartamenty BaseCamp położone są wśród nowocześnie zaprojektowanych budynków. Cena poszczególnych apartamentów jest odpowiednia w stosunku do ich metrażu oraz zapewnionych wygód i waha się od 435 do  595 Euro za miesiąc (basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/).

Akademik BaseCamp

Akademik BaseCamp (Źródło: slodkiezycie.com.pl)

Lipsk to miasto o bogatej historii, które oferuje możliwość nauki na 14 wydziałach słynnego Uniwersytetu. Wygodną ofertę dla uczących się tu studentów posiadają prywatne akademiki BaseCamp .

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.