Jak leczyć kaszel u dzieci?

Kaszel przy infekcjach u dzieci to jeden z bardziej dokuczliwych objawów, przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu, korzystaniu z przedszkolnych i domowych aktywności oraz nie pozwala spokojnie się bawić. Jak radzić sobie z kaszlem u dzieci i co robić, aby go szybko wyleczyć?

Kaszel suchy i mokry

Zazwyczaj mamy do czynienia jednym z dwóch rodzajów kaszlu – suchym, albo mokrym. Jeden jak i drugi bywa bardzo dokuczliwy, jednak pojawiają się w różnych fazach infekcji. Kaszel suchy pojawia się, kiedy dziecko ma przesuszoną śluzówkę gardła i nie pojawia się wydzielina. Zazwyczaj zwiastuje początek infekcji lub jest reakcją na substancje drażniące – perfumy, dym papierosowy, specyficzne zapachy przypraw. Kaszel suchy może przerodzić się w mokry szczególnie, gdy towarzyszy mu ból gardła, osłabienie, gorączka. Wtedy mamy pewność, że dziecko dopadła infekcja.

kaszel

Kaszel mokry można pomóc po pojawiającej się wydzielinie, gęstym śluzie, który zalega w drogach oddechowych i utrudnia oddychanie.

Sposoby na kaszel

Leczenie kaszlu u dzieci możemy rozpocząć, w przypadku kaszlu suchego syropem na kaszel suchy, a w sytuacji, kiedy pojawi się wydzielina najlepszy będzie syrop wykrztuśny, który pomaga oczyszczać drogi oddechowe. Substancje zawarte w syropie rozrzedzają wydzielinę, co pomaga w jej usuwaniu. Najważniejsze, aby nie podawać dziecku syropów wykrztuśnych na noc, ponieważ może ono zachłysnąć się wydzieliną. Na kaszel dla dzieci można wykorzystać również domowe sposoby – syrop z cebuli, sok malinowy czy herbatkę z lipy.

kaszel

Kaszel może utrzymywać się kilka dni po wyleczeniu infekcji, warto nawilżać gardło, pić sporo płynów, szczególnie wody niegazowanej, unikać potraw podrażniających gardło.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.