Krzewy ozdobne w ogrodzie i na balkonie

Trwa wiosna, przez wielu nazywana najpiękniejszą porą roku. Aby w pełni się nią cieszyć, warto zadbać o swój przydomowy ogródek i posadzić w nim krzewy ozdobne. Rośliny te bowiem pięknie kwitną, mają dekoracyjne liście lub owoce. Jakie krzewy dobrze jest posadzić w swoim ogródku? A co jeśli dysponujemy małą miejską przestrzenią lub mamy do dyspozycji tylko balkon? Na te pytania odpowiedzi udzieli nam dzisiejszy wpis.

Jakie krzewy ozdobne sadzić w ogrodzie?

Jeśli chcemy postawić na pojedyncze, ładnie wyeksponowane na trawniku kępy krzewów, warto wybrać kalinę koralową z białymi kwiatami przypominającymi pompony, zjawiskowy w trakcie kwitnienia tamaryszek, obsypany kwiatami od maja do lipca żylistek czy roztaczający odurzający zapach jaśmin. Na żywopłot lub do sadzenia wzdłuż ogrodzeń sprawdzi się natomiast kwitnący w marcu na złoto krzew – forsycja, róża pomarszczona lub gerberys czerwony. Ten ostatni posiada nietypowy kolor, przez co przełamuje monotonię zieleni i pozostaje atrakcyjny również późną jesienią.

Kalina koralowa

Kalina koralowa (Źródło: urzadzamy.pl)

Krzewy dla posiadaczy miejskich działek i balkonów

Nawet jeśli dysponujemy tylko niewielkim przydomowym ogródkiem albo balkonem, nie musimy rezygnować z krzewów ozdobnych. Niektóre z nich sprawdzą się bowiem w uprawie doniczkowej. Jakie to rośliny? Może być to na przykład krzewuszka, mająca piękne różowe, przypominające trąbki kwiaty. Pojawiają się one dwa razy do roku – wiosną i późnym latem. Innym rozwiązaniem jest wspomniany już gerberys. Jeśli natomiast zależy nam na szybkim efekcie, wybierzmy łatwe w uprawie i szybko rosnące krzewy pięciornika lub jaśminowca wonnego. W miejskich ogródkach – ze względu na odporność na zanieczyszczenia – sprawdzi się też forsycja i tamaryszek.

Krzewuszka

Krzewuszka (Źródło: naszekrzewy.pl)

Wiosną jednym z najpiękniejszych zjawisk są kwitnące krzewy ozdobne. Aby się nimi cieszyć w tym czasie, warto posadzić je w swoim ogrodzie, zarówno jako kępki na trawniku, jak i żywopłoty. Dysponując małym miejskim ogródkiem lub balkonem, możemy z powodzeniem wybrać krzewy, które można sadzić w doniczkach lub takie, będące odporne na zanieczyszczenia.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.