Kosiarka – jaka najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Zastanawiasz się nad zakupem kosiarki i nie wiesz jaką wybrać? Oto mały przegląd różnych modeli ze wskazaniem tego, gdzie się najlepiej sprawdzają.

Rodzaje kosiarek do trawy

Na rynku mamy wiele kosiarek do trawy, które z powodzeniem pomagają nam utrzymać zadbany i wypielęgnowany ogród. Kosiarki możemy wyróżnić ze względu na przeznaczenie oraz na sposób działania. Istnieją kosiarki ręczne, zasilane prądem, z silnikiem spalinowym lub kosiarki motorowe.

kosiarka

kosiarka

Kosiarki ogrodowe zazwyczaj dzieli się ze względu na sposób działania, w sklepach dostaniemy kosiarki listwowo-palcowe, rotacyjne, kosiarki bijakowe, bębnowe i dyskontowe. Kosiarka listwowa ma zamontowany nóż tnący, podzielony na mniejsze żyletki, za pomocą których ścina trawy.

Kosiarka rotacyjna ma szybko obracające się noże, które ścinają rośliny pod czas szybkiego obracania się, jest o wiele wydajniejsza niż kosiarka listwowa.

kosiarka

kosiarka

Kosiarka bijakowa jest odmianą kosiarki rotacyjnej, posiada bijaki, które rozdrabniają trawę, idealnie sprawdza się w koszeniu zaniedbanych ogrodów, które potrzebują dużego odchwaszczenia lub koszenia nieużytków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.