Kawa – najlepszy napój dla pracoholików

Napój bogów, czarne złoto, najlepszy napój na świecie – tak jest często określana kawa, która dla mnie też jest niezrównana jeśli chodzi o smak. Lekko gorzka, drażniąca, pobudzająca i pachnąca, tak w skrócie można opisać kawę. Jedni piją ją dla smaku, inni dla efektów jakie ze sobą niesie. Niewątpliwe jest to, że bez kawy trudno wyobrazić sobie poranek, jak i pracę.

Co daje kawa?

Kawa ma nie tylko pyszny smak (dla niektórych okropny), ale również pobudzający aromat, który nierozerwalnie kojarzy się z porankami. Ma właściwości pobudzające i energetyzujące, wpływa na przyśpieszenie przemiany materii. Zawarta w niej kofeina stawia na nogi w senne i zimne dni. Kawa to jedna z najpopularniejszych używek na świecie, piją ją miliony na wiele sposobów. Z przyprawami, z mlekiem, z ekspresu i parzoną, bezkofeinową i czarną jak smoła z cukrem.

Pomaga walczyć z procesami starzenia, dzięki zawartym w niej substancjom przeciwutleniającym, które zahamowują rozwój wolnych rodników. Pomaga spalać tkankę tłuszczową, dzięki kofeinie, o ile nie dodajesz do kawy słodkiej śmietanki, syropów i cukru.

kawa

Przyjemność z picia kawy

Dla wielu osób, kawa nie jest koniecznością, a przyjemnością. Chwilą relaksu, spędzaną tylko z parującym kubkiem. Porannym rytuałem, który pomaga wprowadzić się w dobry nastrój i pozytywnie zacząć dzień.

Spotkanie z przyjaciółmi w kawiarni jest świętem, okazją nie tylko do rozmów, ale również do próbowania nowych smaków i połączeń. Kawa jest światkiem wspaniałych dyskusji, najlepszych pomysłów, wesołych rozmów i długotrwałych debat.

Pomaga przetrwać w trudnych sytuacjach, dodać energii i wspomóc, kiedy dopada nas zmęczenie. Pita z umiarem i w rozsądnych ilościach nie jest szkodliwa, a wręcz zalecana. Dlatego jak skończysz czytać artykuł idź nastawać ekspres. Smacznego!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.