Kate Morton i „Córka zegarmistrza”

Od niedawna w sprzedaży dostępna jest najnowsza powieść australijskiej pisarki Kate Morton „Córka zegarmistrza”. Kim jest autorka książki i jaką historię skrywa w sobie jej najnowszy utwór? Rąbka tajemnicy uchyli nam dzisiejszy post.

Kate Morton

Kate Morton to pisarka, której międzynarodową sławę przyniosły takie powieści, jak: „Dom w Riverton”, „Zapomniany ogród”, „Milczący zamek”, „Strażnik Tajemnic” oraz „Dom nad jeziorem”. Autorka pochodzi z południowej Australii, a po wielu przeprowadzkach jej rodzina osiadła w Tamborine Mountain. Od dzieciństwa lubiła czytać, szczególnie książki Enid Blyton. Studiowała w Londynie w Trinity College. Ukończyła z wyróżnieniem University of Queensland, uzyskując dyplom z literatury angielskiej. Powieści Kate Morton zostały wydane w 42 krajach i sprzedane w ponad trzech milionach egzemplarzy. Utwory pisarki szczególną popularnością cieszą się w jej rodzimej Australii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech.

Kate Morton

Kate Morton (Źródło: shelf-awareness.com)

„Córka zegarmistrza”

Książki Kate Morton to przede wszystkim tajemnice sprzed lat, wpływające na teraźniejszość, powracające wspomnienia, ciężary rodzinnych sekretów, akcja rozgrywająca się na kilku planach czasowych oraz niezwykle wciągająca fabuła. Nie inaczej przedstawia się ogólny zarys najnowszej powieści autorki. „Córka zegarmistrza” to powieść, która przenosi nas do dziewiętnastowiecznej Wielkiej Brytanii. Latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany Edward Radcliffe, przybywa do malowniczej posiadłości Birchwood. Postanowiają spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Sielanka kończy się jednak tragicznie: jedna z kobiet zostaje zastrzelona, druga znika – tak samo jak pewna cenna pamiątka rodowa – z kolei życie samego Edwarda zamienia się w gruzy. Równocześnie poznajemy historię, która rozgrywa się 150 lat później. Jej bohaterką jest Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, która znajduje zdjęcie pięknej kobiety w wiktoriańskim stroju i szkicownik artysty, z rysunkiem domu stojącego w zakolu rzeki. Dom ten wydaje się Elodie dziwnie znajomy. Dlaczego? Kim jest kobieta umieszczona na fotografii? Jaką tajemnicę skrywa? Tego dowiemy się, dając się porwać fabule „Córki zegarmistrza”.

Okładka książki

Okładka książki (Źródło: empik.com)

Kate Morton to doceniona pisarka, której najnowsza powieść „Córka zegarmistrza” od niedawna dostępna jest w polskich sklepach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.