Jestem w ciąży! I co dalej?

Dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, to ważna i przełomowa chwila w Twoim życiu. Od tego momentu jesteś odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale również za nowe życie. Ten piękny dzień jest początkiem przygody zwanej macierzyństwem. Jak się do niej przygotować, co zrobić, aby czas ciąży był miłym i ciekawym okresem, który przygotuje na przyjście dziecka? Oto kilka wskazówek.

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

Chwila, kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży zmienia wszystko. Może to być długo wyczekiwany moment lub całkowite zaskoczenie, pewne jest to, że czas ciąży to specjalny okres, w którym powinnaś bardziej o siebie dbać.

ciąży

Pierwsza rzecz, jaka powinna przyjść Ci do głowy po zobaczeniu dwóch kresek na teście ciążowym to wizyta u lekarza ginekologa, który potwierdzi, że jesteś w stanie błogosławionym, sprawdzi, czy ciąża rozwija się prawidłowo oraz pomoże rozwiać Twoje obawy, odpowie na pytania i da wskazówki, jak dbać o swoje zdrowie, aby ani Tobie, ani dziecku nic nie zagrażało. Na początku ciąży zaleca się konsultacje u lekarza raz na 4 tygodnie, o ile nie ma zdrowotnych wskazań do częstszych wizyt u ginekologa.

Najprawdopodobniej lekarz zaleci Ci odpowiednie suplementy – witaminy i kwas foliowy, które pomogą uzupełnić niedobory z diety i wspomóc organizm w czasie ciąży. Odpowiednia dawka składników mineralnych wpływa na prawidłowy rozwój dziecka.

Bliscy i praca, czyli reorganizacja życia

Pomyśl kiedy i jak chcesz poinformować swoich bliskich o poczęciu dziecka, niech to będzie dla Ciebie wyjątkowy i miły moment. Rodzina i przyjaciele z pewnością okażą Ci wsparcie i pomoc w nowej sytuacji, może być to pretekst do wspólnego świętowania.

ciąży

Uzgodnij ze swoim pracodawcą urlop macierzyński, jeśli jesteś samozatrudniona lub prowadzisz firmę zastanów się, jak chcesz pokierować swoimi zawodowymi sprawami, do którego miesiąca ciąży chcesz pracować oraz jak poradzisz sobie z zawodowymi obowiązkami.

Znajdź czas dla siebie, jeśli chcesz dowiedzieć się jak rozwija się Twoje dziecko, jak się czuje i co się dzieje w Twoim brzuchu sprawdź kalendarz ciąży, który pomoże Ci rozwiać niejasności, pokaże Ci jakie organy rozwijają się u Twojego dziecka w każdym trymestrze oraz pomoże Ci w odpowiednim zaplanowaniu trybu życia na dziewięć przyszłych miesięcy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.