Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Umiejętność mówienia w innych językach staje się koniecznością zarówno w pracy jak i w podróżach po świecie. Coraz więcej osób zmienia miejsca zamieszkania, świat staje się globalną wioską, a w niej najbardziej popularnym i zarazem najchętniej wykorzystywanym językiem jest angielski. Jak się go uczyć, jak się doszkalać? Oto kilka metod, które sama stosuje.

Nauka na kursie czy samodzielna?

Odwieczne pytanie, które zadaje sobie każdy, kto chce nauczyć się języka. Kursy dają możliwość uczenia się od profesjonalistów, z zachowaniem systematyczności. Wymagają przychodzenia na zajęcia lub logowania się na platformie, zazwyczaj są płatne i najbardziej popularne organizowane są w grupach.

Będą idealne dla osób, które nie mają żadnych podstaw, chcą się nauczyć czasów, gramatyki oraz ogólnego rozumienia po angielsku. Sprawdzą się w przypadku osób niesystematycznych i takich, które potrzebują mieć nad sobą kogoś, kto będzie ich motywował do nauki. Na zajęciach wykorzystywane są filmy, piosenki, cytaty po angielsku z wierszy, książek, utworów literackich. Kursanci ćwiczą mówienie, pisanie i czytanie, a także poznają zagadnienia gramatyczne.

angielskiego

Samodzielna nauka to dla wielu wyzwanie, zawsze znajdzie się wymówka, aby się nie uczyć. Jednak, mimo wszystko internet oraz coraz większa globalizacja sprzyja samodzielnej nauce. Ogrom materiałów, możliwość skontaktowania się z osobami z innych krajów, a także nauka kiedy się chce. Ten tryb jest dobry dla pasjonatów angielskiego, osób, które lubią robić coś na własną rękę, które już znają podstawy jeżyka i chętnie korzystają z nowinek technologicznych.

Jak uczyć się angielskiego?

Nauka w domu pozwala na wykorzystanie internetu i sprawdza naszą siłę woli.

1.Słuchaj po angielsku

Zamiast słuchać piosenek po polsku, wybieraj angielskojęzyczne stacje, wyszukuj cytatów po angielsku, przełącz się na BBC. Wybieraj angielskie podcasty i audiobooki.

angielskiego

2.Oglądaj po angielsku

Zamiast serialu z polskimi napisami, wybierz angielskie. Jeśli ciężko jest Ci zrozumieć treść wybieraj seriale o prostej fabule, mało specjalistycznym języku. Bardzo dobre są bajki i programy dla młodzieży. Również na You Tube wybieraj angielskie filmiki lub konferencje.

3.Czytaj po angielsku

Blogi, gazety, artykuły, książki to wszystko możesz znaleźć w bibliotekach wirtualnych, internecie lub kupić za niewielką cenę. Nie dość, że będziesz robić coś przyjemnego to dodatkowo będziesz się uczyć.

4.Mów  po angielsku

Aby nauczyć się języka trzeba w nim mówić, dlatego umów się z osobami z innych krajów na rozmowy przez Skype, wystarczy znaleźć odpowiednią grupę na portalu społecznościowym lub wpisać w wyszukiwarkę, że potrzebujesz lektora. Dobre są też spotkania obcokrajowców w Twoim mieście, możesz się tam wiele nauczyć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.