Jak poradzić sobie z przeziębieniem u dzieci latem?

Chorowanie latem nie jest przyjemne dla nikogo, a w szczególności dla dzieci, które mają wakacje. Niestety, infekcje atakują cały rok, a zmienne polskie lato powoduje, że przeziębień i różnych infekcji jest bardzo dużo. Co zrobić, aby pomóc dziecku jak najszybciej wrócić do zdrowia?

Sposoby na przeziębienie

Latem nie trudno o infekcję górnych dróg oddechowych – kichanie, katar, na przemian z kaszlem i osłabieniem to bardzo często spotykane objawy u dzieci latem, w szczególności po zjedzeniu zbyt dużej ilości lodów lub pływaniu w zimnej wodzie.

poradzić sobie z przeziębieniem

Na przeziębienie najlepiej zastosować odpoczynek w domu oraz doraźnie apteczne specyfiki na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. W lecie najtrudniejsze jest chorowanie w upały, które dodatkowo potęgują nieprzyjemne dolegliwości. Wtedy należy bardzo dużo pić płynów, oszczędzać się, raczej pozostać w pomieszczeniu niż wychodzić na dwór. Dzieci należy pozostawić w domu na kilka dni, aby odzyskały siły. Oprócz środków z apteki można posiłkować się domowymi sposobami.

Domowe sposoby jak poradzić sobie z przeziębieniem

Warto podawać dziecku duże dawki witaminy C, np. w lemoniadzie, herbatkach z miodem i cytryną. Witamina C wspomaga układ odpornościowy dziecka. Podobne działania ma sok z malin, jednak najlepszy będzie ten domowy, a nie kupiony w sklepie.

poradzić sobie z przeziębieniem

Na zatkane górne drogi oddechowe przydadzą się olejki eteryczne, a szczególności wykonywana z nich inhalacja. Olejek sosnowy, z drzewa herbacianego, lawendowy czy eukaliptusowy pomaga zniwelować przykre objawy przeziębienia.

Na kaszel możemy podawać domowy syrop z cebuli, mało smaczny i pachnący, jednak bardzo skuteczny.

Domowe sposoby są tylko sugestią, w sytuacji kiedy stan dziecka pogarsza się, nie widzimy poprawy oraz objawy są ostre należy udać się niezwłocznie do lekarza po przepisanie odpowiedniej kuracji medycznej.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.