Intensywne kursy angielskiego

W wielu szkołach językowych można spotkać się z ofertą intensywnych kursów języka angielskiego. Najczęściej są one reklamowane jako najlepszy sposób na przygotowanie do wyjazdu za granicę w celu podjęcia pracy zarobkowej albo jako metodę na przypomnienie materiału pod kątem egzaminów maturalnych.

W rzeczywistości jednak nie zawsze tego rodzaju zajęcia spełniają pokładane w nich nadzieje – dlaczego?

  • To samo, tylko więcej

Niejednokrotnie cała „intensywność” tego typu kursów polega na tym, że zajęcia odbywają się z większą częstotliwością, niż normalnie – np. zamiast 2 czy 3 razy w tygodniu jest to 5 albo 6 spotkań tygodniowo. Niestety, zwiększona częstotliwość spotkań przekłada się najczęściej jedynie na większe obciążenie kursantów, ponieważ ani metoda, ani sposób pracy z materiałami nie ulegają żadnym zmianom.

W praktyce oznacza to tylko tyle, że po takim „intensywnym” kursie słuchacze będą wyłącznie bardziej zmęczeni i przeładowani informacjami. W ostatecznym efekcie może to tylko zaszkodzić, ponieważ zmęczony mózg nie pracuje ze swoją pełną efektywnością, co przekłada się na słabsze wyniki w nauce angielskiego.

  • Metoda warsztatowa

Znacznie lepszym rozwiązaniem są intensywne kursy angielskiego w formie kilku lub kilkunastodniowych warsztatów (często wyjazdowych), których uczestnicy oprócz uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez native speakerów porozumiewają się przez cały czas wyłącznie przy pomocy języka angielskiego. Jest to metoda interesująca i dość efektywna, jednak jej zasadniczym minusem jest krótki czas trwania oraz relatywnie wysoka cena tego rodzaju zajęć.

Sensowność takich wyjazdów jest także mniejsza dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie chcą poświęcić czasu na taką formę intensywnego kursu językowego – w praktyce oznacza to ograniczenie takiej oferty jedynie dla uczniów, studentów albo osób niepracujących lub gotowych poświęcić swój urlop na taki kurs.

  • Intensywna nauka w standardzie

Bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach w nauczaniu języka angielskiego opracowaliśmy w szkole językowej NoProblem w Lublinie autorską, unikalną metodę nauki języka. Jej zasadniczą cechą jest zupełny brak standardowych podręczników, zorientowanie na naprawdę małe grupy ćwiczeniowe (4 osoby, w bardzo rzadkich przypadkach 5 osób) oraz nastawienie na naukę angielskiego w jego praktycznej odmianie.

Oznacza to intensywną naukę w obszarach, które tradycyjne szkoły językowe pomijają albo traktują jedynie powierzchownie – w szkole językowej NoProblem w Lublinie przede wszystkim uczymy myślenia po angielsku i udostępniamy autorskie materiały, które pomagają w prosty sposób zrozumieć mechanizmy rządzące angielskim. Dzięki temu nasi uczniowie już po bardzo krótkim czasie intensywnego kontaktu z żywym językiem są w stanie bez problemu formułować myśli i budować wypowiedzi po angielsku, sprawnie posługując się językiem w różnego rodzaju sytuacjach życiowych.

Niezależnie od wybranego typu kursu (biznesowy, finansowy, dla informatyków, itp.) nasi słuchacze nie otrzymują do wykonania w domu testów gramatycznych czy innych podobnego typu czysto odtwórczych prac domowych. Cenimy i szanujemy czas naszych słuchaczy, dlatego wszystkiego, co potrzebne, by sprawnie posługiwać się angielskim, uczymy w trakcie zajęć.

Dzięki nastawieniu na efektywne nauczanie języka nasi uczniowie nie tylko w krótkim czasie pokonują niechęć do posługiwania się angielskim w mowie, ale też uczą się sprawy kluczowej: prawidłowej wymowy, która jest gwarancją właściwego zrozumienia wypowiedzi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.