In więcej masz, tym więcej chcesz – pożyczki przez internet

Coraz więcej Polaków popada w spiralę zadłużenia. Gdy tylko mogą sobie pozwolić na kredyt mieszkaniowy, czują  się ludźmi sukcesu, którym udało się spełnić sen o dobrobycie i życiu na poziomie. Nic dziwnego, że pożyczki przez internet stają się coraz bardziej popularne.

Apetyt na nabywanie coraz większej ilości dóbr konsumpcyjnych napędzają nie tylko reklamy widoczne w telewizji, mijane na bilbordach, nie tylko strojne witryny sklepów, ale też pozory stwarzane przez innych.

wakacyjny widok

Napatrzymy się na portalach społecznościowych, że ktoś grzeje się pod palmami i czujemy zażenowanie tym, że pojedziemy na działkę do rodziców. Co wtedy robimy? Żyjemy ponad stan, byle nie spaść z drabiny pozornego dobrobytu, nie zostać wykluczonym z towarzystwa, w którym trzeba spełniać określone standardy.

Bierzemy wakacje kredytowe i wykupujemy wymarzoną wycieczkę, a w między czasie psuje się samochód, który jest niezbędny, by dojechać do pracy i okazuje się, że mamy więcej wydatków niż dostępnych środków.

Z pomocą przyjdą pożyczki przez internet. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują konkretnej kwoty, bo przeliczyły się z wydatkami, ale zależy im na dyskrecji. Wszak najtrudniej się przyznać do tego, że brakuje nam pieniędzy.

zmięty banknot

O czym pamiętać na przyszłość? Oszczędzaj! Nie wydawaj więcej niż zarabiasz tylko po to, by zaimponować znajomym. Wycieczka, na której się szczypiesz, by nie przekroczyć budżetu i która pozbawi cię ostatnich pieniędzy, ponadto powiększy spiralę zadłużenia, powinna poczekać na czas, gdy będziesz mógł się na nią udać bez wyrzeczeń.

Pamiętaj, że ludzie, którzy chwalą się swoim dobrobytem często wcale nie są szczęśliwi, bo wysoki poziom życia ich wykańcza, uzależnili się i od swojej pracy, i od wydawania. Zmniejsz swoje potrzeby, pospłacaj kredyty jak najszybciej i żyj bez stresu o stanowisko. To nowa filozofia życia, w której liczy się czerpanie radości z chwili, zamiast nabywania kolejnych dóbr.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.