Idealna cera z naturalnym efektem

Idealna cera to marzenie niejednej z nas. Niestety, niewiele kobiet może poszczycić się naprawdę ładną, gładką i promienną cerą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uzyskać podobny efekt za pomocą makijażu. Może jednak myślisz, że to niemożliwe, bo makijaż nigdy nie będzie wyglądał w pełni naturalnie. To niezupełnie prawda. Wszystko bowiem zależy od techniki, jaką wykonamy dany make-up. Okazuje się, ze wystarczy podjąć trzy proste kroki, by wykonać makijaż cery z naturalnym efektem.

Idealna cera: przygotuj skórę

Od czego zacząć makijaż cery? Przede wszystkim od przygotowania skóry. Przed zrobieniem make-upu skóra powinna być oczyszczona. Aby uzyskać taki efekt, koniecznie wykonajmy peeling lub odświeżmy cerę płynem micelarnym. Możemy zrobić też maseczkę, jeśli pozwala nam na to czas. Kolejnym krokiem powinno być nawilżenie skóry odpowiednim kremem, po czym należy odczekać 5-10 minut i nałożyć na buzię bazę pod makijaż: wygładzającą lub rozświetlającą, w zależności od potrzeb.

Peeling skóry twarzy oczyści ją i przygotuje do wykonania makijażu

Peeling skóry twarzy oczyści ją i przygotuje do wykonania makijażu (Źródło: kobieta.wp.pl)

Idealna cera: niewidoczny podkład

Drugim krokiem jest nałożenie podkładu. Nie nakładajmy jednak zbyt dużej ilości podkładu naraz. Lepiej jest go bowiem nałożyć mniej, niż za dużo. Najlepiej jest rozprowadzić podkład lekko wilgotną gąbką – stemplując skórę – lub pędzlem. Nie zapomnijmy przy tym, by nałożyć fluid również na linię żuchwy i lekko go rozetrzeć. Co ważne, odcień podkładu powinien być idealnie dopasowany do koloru naszej skóry. Dopiero po nałożeniu podkładu możemy zatuszować korektorem niedoskonałości i sińce pod oczami. A co zrobić, by podkład idealnie wtopił się w naszą skórę i stał się niewidoczny? Przyprószmy buzię pudrem „loose powder”. Może mieć on kolor beżowy lub wielobarwny. Nie tylko utrwali on makijaż, ale także wygładzi cerę, poprawi jej koloryt i zamaskuje wszelkie niedoskonałości.

Gąbeczka do podkładu

Gąbeczka do podkładu (Źródło: wszystkodowlosow.pl)

Aby wykonać naturalny makijaż swojej cery, należy odpowiednio ją oczyścić i nawilżyć, przed przystąpieniem do kolejnych kroków. Podkład nakładamy za pomocą wilgotnej gąbeczki lub pędzla, na koniec utrwalając efekt za pomocą pudru „loose powder” w kolorze beżu lub o barwie wielokolorowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.