Ford Ka – generacje i opinie

Ford Ka to auto, które zdobyło rzeszę miłośników, szczególnie wśród mieszkańców miast. Pierwsza generacja tego samochodu pojawiła się w 1996 roku i przeszła trzy modyfikacje. Czym charakteryzują się poszczególne generacje tego samochodu i jakie ma on opinie u kierowców?

Trzy generacje Forda Ka

Powstały dotąd trzy generacje Forda Ka, a ostatnia z nich została zaprezentowana w 2008 roku. Od roku 2015 Ford zaczął wycofywać ten model ze sprzedaży, zastępując go Fordem Ka Plus, zaliczanego już do segmentu B. Pierwsza generacja tego modelu samochodu została zaprojektowana przez Claude’a Lobo i szybko stała się najpopularniejszym autem na rynku. Samochód ten charakteryzowała oryginalna koncepcja nadwozia z wyraźnie zaznaczonymi nadkolanami, będącymi częścią zderzaków. Ta generacja Forda segmentu A produkowana była w latach 1996-2016. Produkcja ta miała między innymi miejsce w fabryce Fiata w Tychach. Konstrukcja drugiej generacji Forda Ka była oparta na Fiacie 500. Z kolei trzecia generacja modelu to klasyczny hatchback segmentu B. Ford Ka Plus pojawił się w Europie w 2018 roku. Czym się wyróżnia? Względem poprzednich wersji został zmieniony wygląd zderzaków i atrapy chłodnicy. Poprawie uległ też moment obrotowy silnika benzynowego 1,2 l, a gamę silnikową wzbogacono o diesla o pojemności 1,5 l. Zmiany te sprawiły, że Ford Ka Plus umożliwia wygodną jazdę w dłuższych trasach.

Ford Ka Plus

Ford ka Plus ( Źródło: autoexpress.co.uk)

Ford Ka forum, opinie kierowców

W Internecie wśród opinii o tym modelu samochodu, możemy przeczytać, że jest to auto ładne, idealne do miasta, proste w obsłudze i zwrotne. Jest też tanie w utrzymaniu i nie wymaga częstych napraw. Forum o Fordzie Ka (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ford-ka-opinie-z-forum-testy-ceny-wszystko-czego-szukasz/ar/c4-14223011) informuje nas także, że niektórzy kierowcy wybierają ten pojazd – mimo stosunkowo małych rozmiarów – na auto rodzinne. Jak każdy pojazd, również Ford Ka ma swoje mankamenty – niektórzy zwracają uwagę na braki w dynamice jazdy lub umiejscowienie skrzyni biegów – jednak zdecydowana większość kierowców docenia zalety tego modelu. Obrazuje to pewien przykład. Ford Ka na forum motoryzacyjnym uzyskał od użytkowników ocenę 4,43 punkty na 5 możliwych.

Na forach internetowych możemy znaleźć wiele opinii o Fordzie Ka

Na forach internetowych możemy znaleźć wiele opinii o Fordzie Ka (Źródło: party.pl)

Ford Ka to samochód, który przeszedł już trzy modyfikacje. W 2018 roku pojawił się model Plus. Auto to cieszy się dobrą opinią wśród kierowców. Szczególnie doceniany jest przez mieszkańców miast.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.