Depilacja – główne metody

Depilacja nie jest odkryciem naszych czasów. Kobiety robiły to już w starożytności. Dziś mamy wiele nowoczesnych metod, które możemy dopasować do naszych potrzeb i oczekiwań. Co można powiedzieć o różnych sposobach depilacji?

Maszynka do golenia

Jednym z podstawowych sposobów depilacji – a zarazem najszybszym i bezbolesnym – jest maszynka do golenia. Niestety, efekt po jej zastosowaniu utrzymuje się tylko od 1 do 2 dni, a włoski odrastają twarde i ostre. Stosując tę metodę warto wybierać maszynki z trzema ostrzami i paskiem nawilżającym. Do depilacji pach czy bikini najlepiej jest używać maszynek z ruchomą głowicą. Przed samym zabiegiem dobrze jest sięgnąć po piankę lub żel do golenia, dzięki czemu ostrze nie podrażni skóry.

Depilacja maszynką do golenia

Depilacja maszynką do golenia (Źródło: se.pl)

Krem do depilacji

Depilacja za pomocą kremu to bardzo szybka i bezbolesna metoda. Włoski odrastają po 3-5 dniach, ale po każdym zabiegu stają się coraz jaśniejsze i delikatniejsze. Substancje zawarte w kremie do depilacji rozpuszczają włosy nawet poniżej warstwy rogowej naskórka. Preparat nakłada się na skórę, a po 5-20 minutach zmywa się ciepłą wodą lub zeskrobuje szpatułką. Przed użyciem kremu do depilacji warto przeprowadzić test uczuleniowy na małej powierzchni skóry.

Depilacja woskiem

Plastry z woskiem to dość nieprzyjemny sposób depilacji, za to efekt utrzymuje się nawet 1-2 tygodnie. Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, włoski powinny mieć długość od 4 do 6 milimetrów. Plastry najlepiej jest rozgrzać w dłoniach lub za sprawą ciepłego powietrza suszarki i dopiero wtedy nakleić na ciało. Rozgrzany wosk wnika w cebulki włosów. Plastry zrywamy pod włos. Po zabiegu możemy ukoić skórę maścią z alantoiną, pantenolem lub zasypać talkiem. Choć plastry z woskiem dają superefekt, nie są bezpieczne dla osób z żylakami lub skórą naczyniową.

Depilator elektryczny

Depilator elektryczny to kosztowny sposób depilacji, za to efekt utrzymuje się 2-3 tygodnie. Im więcej pęset w depilatorze, tym golenie jest skuteczniejsze. Niestety, sam zabieg jest dość bolesny. Producenci szukają więc metod na zminimalizowanie bólu. W sklepach są depilatory z chłodzącą lub masującą nasadką, ze światełkiem naprowadzającym na włoski, a także te, do depilacji w wodzie. Gdy używamy depilatora, zdarza się, że włoski wrastają w skórę. Aby tego uniknąć, warto robić peelingi ciała, a po zabiegu stosować oliwkę lub balsam nawilżający.

Depilator

Depilator (Źródło: poradnikzdrowie.pl)

Depilację możemy stosować na różne sposoby, poprzez: maszynkę do golenia, krem do depilacji, plastry z woskiem oraz depilator elektryczny. Bez względu na metodę jaką wybierzemy, musimy pamiętać, że depilacja nie powinna być wykonywana bezpośrednio po opalaniu się, ani nie powinno opalać się tuż po niej – skóra jest bowiem wówczas dużo wrażliwsza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.