Czas dla dziecka, czas dla siebie

Jak pogodzić czas dla dziecka z dbaniem o siebie i dobrym samopoczuciem. Czasami młode mamy zapominają, że odpoczynek i chwila na pielęgnacje czy książkę jest równie ważne, jak zajmowanie się swoim słodkim szkrabem. Aby znaleźć równowagę między czasem dla dziecka a chwilą dla siebie, wprowadź w życie te rytuały.

Rytuały, które pomogą znaleźć Ci równowagę

1.Podzielcie obowiązki

Jeśli Ty zajmujesz się maluchem przez cały dzień, a Twój mężczyzna pracuje. Po powrocie umówcie się, że masz dwie godziny dla siebie, a on w tym czasie przejmuje obowiązki taty i pana domu. Dzięki temu, każdego dnia znajdziesz chwilę na swoje małe przyjemności.

czas dla dziecka

2.Śpij, wtedy kiedy dziecko

Maluszek potrzebuje snu Ty też, dlatego zamiast sprzątać zabawki, gotować obiad, czy prasować kiedy maluch poszedł na drzemkę, połóż się razem z nim. Dzięki temu, będziesz mieć więcej sił na opiekę nad nim, jak i ogarnięcie domu.

3.Spacery są także dla Ciebie

Piękna pogoda, słońce, cieplutki wiatr, kiedy wychodzisz z maluchem na spacer, weź ze sobą słuchawki, książkę lub gazetę – odpocznij w cieniu drzew, naciesz się tą chwilę, kiedy jesteś Ty, przyroda i śpiące w wózku dziecko.

4.Od czasu do czasu zaproś dziadków

Opieka nad dzieckiem to duże wyzwanie, jeśli Twoi rodzice lub teściowie nie mieszkają blisko, zaproście ich na weekend, oni zajmą się maluchem, a Wy będziecie mogli wyjść na kolacje, do kina, czy na spacer bez dziecka, poczuć się komfortowo i swobodnie. A dziadkowie z chęcią zajmą się Waszą pociechą.

5. Czas dla siebie

Przepracowana, obciążona opieką i domem, nie masz czasu na makijaż, ładną sukienkę i zrobienie paznokci, postaw sobie za cel, że przynajmniej raz w miesiącu znajdziesz nie tylko czas dla dziecka, ale również czas dla siebie – pójdziesz na masaż, do kosmetyczki czy wypróbujesz nowy makijaż i sukienkę.

czas dla dziecka

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.