Czy Aspiryna jest cudownym lekiem?

Aspiryna – skuteczny lek przeciwbólowy i preparat, któremu przypisuje się zasługi w dziedzinie redukcji występowania wielu poważnych schorzeń, takich jak choćby zawały serca, udary mózgu a nawet nowotwory. Ale czy faktycznie Aspiryna, , jak to twierdzi wielu specjalistów i naukowców, jest takim cudownym panaceum na wszelkie schorzenia?

Na gorączkę i ból

Wynaleziona przez niemieckiego chemika Felixa Hoffmana u schyłku XIX wieku Aspiryna dzisiaj jest jednym z najczęściej używanych leków na całym świecie. Lekarze w wielu krajach zalecają jej zażywanie w procesie leczenia wielu schorzeń.

Aspiryna

źródło: https://pixabay.com

Już we wczesnych stadiach badań klinicznych lek ten wykazywał silne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz zwalczające stany zapalne wszelkiego rodzaju. Nic więc dziwnego, że zaleca się go w przypadku takich dolegliwości jak bóle głowy oraz mięśni, przeziębienia oraz artretyzm.

Przyszłość medycyny?

Najnowsze badania dowiodły, że Aspiryna ma także działanie rozrzedzające krew, co zmniejsza ryzyko powstawania zatorów żylnych, dzięki czemu Aspiryna plasuje się w czołówce leków wykorzystywanych w profilaktyce chorób serca oraz udarów mózgu.

Jak podaje portal Medical News, prowadzone są także badania kliniczny mające dowieść skuteczności tego leku w zapobieganiu powstawania nowotworów złośliwych, co wzbudza zrozumiałą ekscytację w całym medycznym światku.

aspiryna C

Aspiryna doczekała się wielu postaci
źródło: http://aspirin.pl

Pamiętaj, że to lek!

Oczywiście nie ma róży bez kolców – choć Aspirynę z łatwością zakupimy w każdej aptece, większości kiosków a nawet kilku sieciach drogeryjnych, nie wolno nam zapominać, że to lek. Tani i w wielu przypadkach skuteczny, ale nadal lek – jego niewłaściwe lub zbyt częste zażywanie prowadzić może do wielu niebezpiecznych sytuacji – od przedawkowania po niepożądane skutki uboczne. Dlatego, zanim po niego sięgniemy, bezwzględnie powinniśmy zapoznać się z ulotką producenta Aspiryny: http://aspirin.pl/static/media/pdf/aspirin-c/ulotka-dla-pacjenta.pdf.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.