5 błędów popełnianych na Facebooku

Każdy może założyć profil na Facebooku, ale nieliczni zaczną dzięki temu sprzedawać i czerpać korzyści dla swojego biznesu. Jakich błędów powinieneś się wystrzegać?

To twój jedyny kanał komunikacji z potencjalnymi klientami

InstagramChoć media społecznościowe są za darmo, widoczność postów i Edge Rank zmieniają się nieoczekiwanie. Facebook obcina zasięgi, a na każde 100 fanów post zobaczy jedynie kilku. Dlatego, jeśli dotąd konwersję miałaś głównie z Facebooka, nie wahaj się, zainwestuj w reklamę. Jednocześnie staraj się docierać do czytelników różnymi kanałami – za pomocą newslettera, Twittera, Instagrama i oczywiście strony www.

Nierozważnie prowadzisz profil prywatny

Nie ma czegoś takiego jak prywatność w sieci. Miej świadomość, że wszystko co udostępniasz może trafić w ręce przyszłego pracodawcy, dlatego profil prywatny prowadź równie starannie co firmowy.

Zwracasz uwagę na ilość fanów zamiast na ich aktywność

Jeśli skupiasz się na publikowaniu zabawnych treści, fani mogą obserwować twój profil tylko z tego powodu. Jeśli znienacka wyjdziesz do nich z ofertą komercyjną, nie będzie z ich strony zaangażowania. Dlatego, od czasu do czasu, możesz rozbawić fanów, jednak przyzwyczajaj ich do postów związanych z twoją branżą, które są źródłem przydatnej wiedzy.

Skupiasz się tylko na treściach komercyjnych

Drugą skrajnością jest niedostarczanie wartościowych, darmowych treści, a jedynie suche informowanie o nowych produktach, taki profil nie będzie dla nikogo interesujący, trudno będzie o nowych fanów i przekierowanie do sklepu.

praca przed laptopem

Nie masz strategii

Bez strategii nie możesz ocenić postępów i zabraknie ci motywacji. Twoje decyzje finansowe będą chaotyczne. Jeśli nie potrafisz opracować strategii, zleć ją specjalistom, bo samodzielne działania mogą cię kosztować o wiele więcej niż powierzenie profilu w dobre ręce!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.