4 rodzaje treści, które możesz wysyłać subskrybentom newslettera

Wysyłka newslettera może mieć kilka celów – nie tylko sprzedaż, ale też budowanie świadomości marki, nim dojdzie do transakcji, informowanie o nowościach w ofercie, aktualnych postach na blogu, czy promocjach. Jaki rodzaj treści najbardziej pasuje do konkretnych celów marketingowych?

Tradycyjny newsletter

Wysyłaj go regularnie do swoich odbiorców, dzieląc się z nimi wartościową wiedzą, na końcu wplatając informacje o nowinkach w twoim biznesie – zniżce na usługę lub produkt, konkursie z drogocenną nagrodą, darmowym e-book z poradami. W ten sposób budujesz relację odbiorców, zwiększasz konwersję bloga, bawisz, uczysz, nim przejdziesz do sprzedaży.

biurko freelancera

Katalog

To inaczej wirtualna gazetka, w której możesz przedstawić przecenione produkty, nowości w sklepie, ofertę przedsprzedażową dostępną tylko subskrybentom newslettera. Katalog ma za zadanie zwiększyć sprzedaż, zaprezentować nowości i produkty dostępne w promocji.

Autoresponder

klawiatura, żarówka, aparatTo mail automatyczny, który otrzymuje odbiorca po dodaniu swoich danych do okienka zapisu na newsletter. Warto podać dokładny adres i numer NIP swojej działalności, dzięki temu zwiększasz szansę, że skrzynka pocztowa nie zaklasyfikuje e-maila do katalogu SPAM. Ważny jest natychmiastowy odzew po tym, jak czytelnik zainteresował się ofertą lub skusił go darmowy prezent, np. e- book, mini szkolenie na Youtube, dostęp do przedpremierowych wpisów.

Mailing

Mailing ma charakter sprzedażowy. Zawiera proste, krótkie przekazy, zdjęcie produktu i wezwanie do działania. Najważniejsze, by odbiorca nie musiał zbytnio koncentrować się na przetwarzaniu treści, ale od razu wcisnął przycisk przekierowujący do e-sklepu lub bloga.

Najlepszą porą do wysyłki newslettera jest 8-9 rano, bo wtedy większość odbiorców zasiada w pracy do sprawdzenia poczty.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.