3 sprawdzone sposoby na odpoczynek

Multizadaniowość to dla wielu kobiet stan naturalny. Z niczego nie chcą rezygnować, bo każda sfera życia je satysfakcjonuje, a bywa, że rezygnując z siebie, wszystko inne też traci sens. Jednak to zawrotne tempo ma swoją cenę – wieczne niedospanie i przemęczenie.

Często wykreślamy odpoczynek z grafiku, bo szkoda nam na niego czasu. Jednak, to po resecie mamy tak naładowane akumulatory, że z tym, co zajmowało pół dnia, uwiniemy się w godzinkę i w dodatku nie będziemy czuły, że urobiłyśmy się po pachy.

Jak odpoczywać? Oto 3 sprawdzone sposoby…

Idź na spacer po lesie

Bez telefonu, listy zadań do zrobienia, bez towarzystwa innych osób. Podziwiaj przyrodę, oddychaj głęboko, nie myśl o przeszłości, o planerze pękającym w szwach, pomyśl o sobie. Skup się na aktualnych wrażeniach – szumie liście, strzykających gałązkach pod nogami, zapachu igliwia. Bądź nastawiona na chwilę obecną, a nie zadania do wykonania. Nie spiesz się, delektuj chwilą!

zdjęcia w plenerze

Zmień otoczenie

Czasami powodem zmęczenia jest rutyna – to samo biurko, ten sam widok – wpędzającej w poczucie winy góry nieuprasowanego prania. Dla freelancerek pracujących zdalnie, ważne jest opuszczanie domowych pieleszy. Wypad do kawiarni, by poczytać książkę, a nawet jazda samochodem i słuchanie radia. Przeciwstawianie się rutynie pobudza naszą kreatywność, to właśnie w trakcie relaksu wpadamy na najlepsze pomysły!

książka w kwiatach

Kup bilet w jedną stronę

Podróż pozwala się oderwać od wszystkich spraw – zarówno zawodowych, jak domowych. Kobieta rzadko ma luskus zakończenia pracy i oddania się relaksowi, bo wtedy czeka na nią drugi etat – domowy. Gdy nie ma nas w pobliżu, inni muszą przejąć obowiązki, także przy dzieciach. Często takie wyjazdy – choćby na weekend, sprawiają, że inni zaczynają doceniać jak wiele pracy wykonujemy za darmo, w ramach kobiecego obowiązku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.