3 pomysły na wiosenny weekend

Weekend dla wielu osób czas odpoczynku, łapania nowej energii i spędzania czasu z rodziną. Sobotę i niedzielę można wykorzystać na wiele sposobów, ja chce Ci dziś opowiedzieć o moich planach na wiosenny weekend, mam 3 propozycje, które mogą przypaść Ci do gustu, w zależności od tego, jaki tryb życia preferujesz.

Wiosenny weekend wyjazdowy

Wiosenny weekend idealnie nadaje się na wyjazd za miasto. Zwiedzanie nieznanych miasteczek, przechadzanie się po parkach, wycieczka piesza do lasu, czy może odkrywanie starych ruin? Każda opcja dobra, nie wymaga wiele czasu na organizacje. Jeśli masz samochód może to być wyjazd jednodniowy, wystarczy zapakować prowiant na drogę, zabrać wodę lub kawę i wyruszyć w ciekawe miejsce.

wiosenny weekend

Jeśli nie masz samochodu rozwiązaniem może być dwudniowy wyjazd np. pociągiem lub Polskim Busem. Obecnie mamy dość dobre połączenia i w kilka godzin możesz być nad morzem lub w Bieszczadach. W przypadku dwudniowego lub kilkudniowego wypadu pamiętaj o noclegu, na namiot jeszcze trochę za wcześnie, ale miły pensjonat lub fajna agroturystyka powinna przypaść Ci do gustu.

Sportowy

Dla fanów aktywnego życia, który kochają sport, taki weekend będzie idealny. Tak naprawdę nie ma tu ograniczeń, możesz zaplanować typowo sportowy wyjazd do ośrodka i trenować, możesz wyjechać na relaksacyjne ćwiczenia z jogą i medytacją. W przypadku pięknej pogody najłatwiej zorganizować sportowy weekend wybierając się na rolki, rower czy piesze, długodystansowe wycieczki.

wiosenny weekend

Wiosna to też czas biegaczy, startuje wiele biegów np. Orlen Maraton w Warszawie. Jeśli jesteś początkujący w jakiejś dyscyplinie lub uprawiasz ją jedynie rekreacyjnie wystarczy, że wyjdziesz z domu, odetchniesz świeżymi wiosennym powietrzem o oddasz się temu co lubisz.

Leniwy

To idealna opcja wiosennego weekendu dla osób zmęczonych lub chcących mieć chwilę wytchnienia we własnym domu. Kawa pita przy spokojnej muzyce w ulubionym fotelu, książka na tarasie, czy spacer do pobliskiej kawiarni to radość wiosennego weekendu. Idealnie wpisują się tu spacery, wieczory planszówkowe, spotkania z przyjaciółmi czy wspólne gotowanie. Taki weekend pomoże się zregenerować i odzyskać siły na nowy tydzień.

wiosenny weeknd

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.